معنی اسم ابوتراب و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال

نام ابوتراب جزو اسامی بسیار زیبا، محبوب و پرطرفدار در بین مردم کشور عزیزمان ایرانیان به شمار می آید. نام ابوتراب ، عموماً برای پسران سرزمینمان مورد استفاده قرار میگیرد و شما می توانید این نام را به عنوان یک انتخاب درست و مناسب برای فرزند پسر خود مد نظر قرار دهید. هم چنین استفاده از نام ابوتراب ، به دلیل ریشه عربی که دارد، در کشورهای دیگر جهان نیز رایج می باشد و در طی سال های بسیار به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. باید به شما بگویم که نام ابوتراب تا به الان تقریبا 8,949 بار در داخل کشور ایران مورد استفاده قرار گرفته است و به همین خاطر جزو لیست نام های پرطرفدار به حساب می آید.
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: ایوب شهبازی
موارد بیشتر برای شما
معنی اسم ابوتراب و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال

اطلاعات اسم ابوتراب

جنسیت پسر
نام به انگلیسی abu torab
تلفظ نام به انگلیسی /abu torāb/
تلفظ به فارسی ابوتراب
افراد دارای این نام 8,949
ابجد 612
ریشه نام عربی
 

ریشه اسم ابوتراب

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم ریشه نام ابوتراب فارسی می باشد و این نام در عربی و در لغت نامه های مرجع مثل فرهنگ لغت دهخدا، فرهنگ لغت معین، فرهنگ فارسی، فرهنگ اسم ها، فرهنگ لغت عمید  و ... به صورت " ابوتراب " تلفظ میشود. در زبان انگلیسی هم تلفظ نام ابوتراب به صورت “ /abu torāb/ "  رایج است و این امکان وجود دارد که در بعضی از کشورهایی که انگلیسی صحبت میکنند به شکل های دیگری نیز تلفظ گردد. صوت نام ابوتراب بسیار زیبا و دلنشین می باشد و به همین خاطر در هر زبانی از جمله زبان انگلیسی، فرانسوی و حتی آلمانی به صورت کامل قابل هجی کردن می باشد.
 

توضیحات تکمیلی درباره نام ابوتراب

 
معنی اسم ابوتراب در لغت‌ نامه دهخدا:
کنیه امیرالمؤمنین علی علیه السلام است، بوتراب.
 
معنی اسم ابوتراب در دانشنامه اسلامی:
ابوتراب یعنی پدر خاک، یا دمساز خاک، یکی از القاب محبوب امام علی (علیه السلام) و یکی از ز یباترین القاب آن حضرت به شمار می آید و از القاب اعطایی پیامبر به امیرالمومنین (علیه السلام) است.
 
معنی اسم ابوتراب در فرهنگ فارسی:
کنیه امیرالمومنین علی بن ابیطالب، بوتراب، از متاخرین شعرای ایران معاصر شاه عباس اول صفوی
 
معنی اسم ابوتراب در دانشنامه عمومی:
ابوتراب به معنای پدر خاک، کُنیه ای است که به علی بن ابی طالب، امام نخستین شیعیان نسبت داده شده است. بر اساس روایات، این لقب توسط محمد به علی داده شد، زمانی که علی را دید که در حالی که خاک آلوده خوابیده بود.
 
معنی اسم ابوتراب در ثبت احوال:
1- پدرِ خاک؛ 2- از کنیه‌های حضرت علی(علیه السلام)، امام اول شیعیان [قرن اول هجری].
 

حروف ابجد نام ابوتراب

ابجد اسم ابوتراب شامل عدد " 612 " و ابجد وسیط آن شامل عدد" 24 " و ابجد صغیر آن شامل عدد" 18 " می گردد.
 

نام های هم آوا با اسم «ابوتراب»

ابوذر
ابوطالب
فاراب
ساراب
ابوالفتح
تراب
اشکبوس
گلاب
فاریاب
ابوالفضل
گلابتون
ابوالقاسم
 

خصوصیات کلی اسم ابوتراب

رنگ نام ابوتراب زرد می باشد. اگر بخواهیم اشاره ای به مهمترین و بارزترین ویژگی نام هومن بکنیم هوش بسیار زیادی است که این افراد دارند. همین هوش بسیار بالا و موقعیت سنجی های دقیق موجب شده است که خوش بینی بسیار زیادی به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوند داشته باشند و در نتیجه موفقیت های بسیاری را به دست آورند. شخصیت بسیار والای این افراد که با هوش بسیار زیاد آن را ایجاد کرده اند موجب شده است که دوستان زیادی در اطراف خود داشته باشند و اصطلاحا دور و بر آنها همیشه پر  از دوست و آشنا باشد. اگر نام شما هم ابوتراب است سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح و درست  آغاز کنید چرا که هوش بسیار بالای شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف و بزرگترین موفقیت ها  باشد.


منبع: راسخون


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.