از همين حالا انديشه هاي منفي را دور بريزيد!

رمز زندگي شاد و عاري از فشارهاي روحي، بيرون انداختن انديشه هاي منفي، كهنه و ناسالم و جايگزين كردن آن با افكار مثبت است. بنابراين انديشه هاي منفي و ملال آور را از خود دور كنيد. هرچه بيشتر بتوانيد انديشه هاي منفي را از زندگي خود بزداييد و افكار مثبت را جايگزين آن سازيد، آسان تر مي توانيد با روان خود پيوند داشته باشيد. فكر منفي، شما را دلتنگ و خسته مي كند؛ در عوض انديشه هاي منفي، شما را دلتنگ مي كند و نيرويي تازه به شما مي بخشد. در
دوشنبه، 4 ارديبهشت 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
از همين حالا انديشه هاي منفي را دور بريزيد!

از همين حالا انديشه هاي منفي را دور بريزيد!
از همين حالا انديشه هاي منفي را دور بريزيد!


 

ترجمه و تدوين: و. عرفاني
 
رمز زندگي شاد و عاري از فشارهاي روحي، بيرون انداختن انديشه هاي منفي، كهنه و ناسالم و جايگزين كردن آن با افكار مثبت است. بنابراين انديشه هاي منفي و ملال آور را از خود دور كنيد. هرچه بيشتر بتوانيد انديشه هاي منفي را از زندگي خود بزداييد و افكار مثبت را جايگزين آن سازيد، آسان تر مي توانيد با روان خود پيوند داشته باشيد. فكر منفي، شما را دلتنگ و خسته مي كند؛ در عوض انديشه هاي منفي، شما را دلتنگ مي كند و نيرويي تازه به شما مي بخشد. در يك موقعيت پر از فشار روحي شكل هاي مختلف انديشه هاي منفي بيشتر نمايان مي شود، بنابراين كوشش كنيد يك لحظه به آن ها توجه نكنيد و انرژي خود را براي كارهاي سازنده ذخيره نماييد. يادتان باشد كه چنانچه فكر منفي به ذهن تان خطور نكند، هرگز روحيه بدي پيدا نمي كنيد.
متأسفانه امروزه براي خيلي از مردم منفي انديشي عادت شده است و به اخبار منفي و بد معتاد شده اند. توجه داشته باشيد كه زندگي ما مجموعه اي از عادات منفي و مثبت است. همه ما در مواقعي با انديشه هاي منفي رو به رو بوده ايم. هنگامي كه فردي منفي انديش باشيم، روي نيروها و نكات منفي تمركز كرده و انرژي هاي منفي را به سوي خود جلب مي كنيم و به طور ناآگاهانه نيروهاي منفي و زيان آوري مانند غرور، تكبر، حسادت، انتقام، كينه توزي، حرص، نااميدي و حتي خيانت را بر خود حاكم مي سازيم و دچار نوعي آسيب هاي جسمي و روحي مي شويم.
بسياري از مردم كه فشارهاي روحي زيادي را احساس مي كنند، مرتب خود را با افكار منفي مورد ضرب و شتم قرار مي دهند. چنانچه بلافاصله از شر انديشه هاي منفي خلاص نشويد، آن ها به آساني رو به فزوني نهاده و از اندازه خارج مي شوند. سعي نماييد كه در چرخه ي انديشه خود گير نكنيد، به ويژه اگر روحيه بدي داريد و مي خواهيد روحيه تان از آنچه هست بدتر نشود. هنگامي كه به خود اجازه مي دهيد كه افكار منفي در مورد خودتان مغز شما را اشغال كند، در اصل خود را مي كوبيد. فراموش نكنيد كه با اين كار اعتماد به نفس در شما كاهش مي يابد و در نتيجه مقاومت تان در برابر فشارهاي روحي و عصبي كم مي شود.
به طور كلي تا زماني كه اسير و زنداني افكار منفي خود باشيم،‌ هرگز شادابي و نشاط واقعي نمي تواند به درون مان نفوذ كند. جاي اميدواري است كه افكار منفي فرار هستند و به سرعت از ذهن ما خارج مي شوند. افرادي كه پيوسته در مورد مسائل منفي فكر مي كنند، تقريباً به ميزان 70 درصد كمتر از كساني كه چنين افكاري ندارند، از زندگي راضي هستند. در طول سال ها بر ما ثابت شده است كه انديشه افراد بر احساس و رفتار آن ها تأثير دارد و اين امر بستگي به آن دارد كه افكارتان را چگونه هدايت مي كنيد. وقتي به جنبه هاي منفي در زندگي توجه مي نماييد، افكار منفي ذهن تان را تسخير مي كند؛ به طوري كه جايي براي انديشه هاي مثبت باقي نمي ماند. هرگاه بدانيد كه افكار منفي تا چه اندازه ويران گر هستند، آن ها را سريع تغيير داده و افكار مثبت را جايگزين مي كنيد. مثبت فكر كردن، باعث بهبود كيفيت زندگي تان مي شود، به گونه اي كه ديگر هيچ چيزي سخت به نظر نخواهد رسيد.
سعي كنيد هر باور و رفتار زيان آور منفي احتمالي را نوع مثبت و سازنده ي آن تغيير دهيد. چنانچه شغل شما ايجاب مي كند كه با افراد منفي وقت صرف كنيد، هرچه مي توانيد اين زمان را كوتاه تر نماييد؛ در ضمن به اين گونه افراد اجازه ندهيد با عبارات منفي و نيز منفي بافي هاي خود، شما را دلسرد كنند. وقتي ما اجازه مي دهيم كه افراد منفي، زندگي ما را سرشار كنند، به سختي مي توانيم خود را مثبت نگه داريم. بنابراين اجازه ندهيد كه با افكار منفي ديگران به پايين كشيده شويد.

توصيه هاي مهم:
 

•انديشه هاي منفي خود را دور بريزيد.
•همواره در حال جايگزيني انديشه هاي مثبت به جاي افكار منفي باشيد. صبر و بردباري كنيد. انديشه هاي منفي به تدريج كاهش مي يابد و سرانجام ناپديد خواهد شد.
•از جملات منفي استفاده نكنيد.
•با افراد مثبت معاشرت كنيد. چنانچه كه در محيطي هستيد كه افراد منفي بر شما تأثير مي گذارند، گوشي تلفن را برداريد و با دوستان مثبت خود گفتگويي دوستانه داشته باشيد و يا آن ها را ببينيد.
•هرگز اجازه ندهيد افكار منفي يا منفي بافي ها، افق ديدتان را تنگ كند.
•افراد منفي باف را كنار بگذاريد. سعي كنيد بي جهت با كساني كه از انديشه هاي منفي برخوردارند هم گروه نشويد.
•سعي كنيد در ساخت جملات و عبارات تصديقي تا اندازه ي ممكن از زمان آينده استفاده نكنيد. براي مثال: به جاي "فردا با او صحبت مي كنم، قضايا را به خوبي پيش خواهم برد." به خودتان بگوييد: "وقتي با او صحبت مي كنم، آرام و راحتم."
•رفتارهاي منفي را از ذهن تان دور كنيد چنانچه احساسات منفي را همچنان از خود دور نگه داريد و در محيط منفي باقي بمانيد و با موقعيت هاي دردسر آفرين كاري نكنيد، زندگي تان از شرايطي كه وجود دارد بهتر نمي شود.
•از منفي بافي و منفي گرايي دست برداريد. منفي بافي موقعيت را از بين مي برد. منفي بافي عامل نابودي شادي، ارتباط با ديگران و دست يابي به موفقيت و نيز افزايش فشار روحي است.
•اگر دوست داريد از مشكلات و مسائل منفي و زيان بار زندگي دور شويد، كافي است كه آن ها را از ذهن خود دور كنيد.
•واقع بين باشيد.
•قرباني افكار منفي نشويد.
•هميشه رفتار خود را شناسايي كنيد و جاي واكنش هاي منفي را با واكنش هاي مثبت تغيير دهيد.
•هرگز نبايد اجازه دهيد كه انديشه هاي منفي با حال خود رها شوند و سلامتي رواني و خوشبختي تان را به خطر بيندازيد.
•افكار مخرب منفي را از ذهن خود دور كنيد. انرژي منفي مي تواند روي ما تأثير ويران كننده بر جاي بگذارد؛ به ويژه چنانچه بخواهيم انرژي مثبت داشته باشيم.
•هميشه انديشه ها و رفتارهاي منفي در كارها، گفت و گوها و تصميم گيري ها را از ذهن تان دور كنيد و با افكار سازنده و مثبت و توكل بر خداي بزرگ و نيز اصول اخلاقي به سعادت مندي خود و ديگران بيانديشيد و اقدام كنيد.
•تا مي توانيد از كساني كه داراي افكار منفي هستند، فاصله بيشتري بگيريد؛ از اين رو افراد منفي باف را كنار بگذاريد و به ميان مثبت انديشان و افراد شاد برويد.
•از محيط منفي قدم فراتر بگذاريد و وارد محيط مثبت شويد.
•سعي كنيد مفهوم "منفي"، و "آنچه منفي است" را درک كنيد.
•انتقاد سازنده، منفي نيست. بنابراين مشتاق آن باشيد و ديگران را به اين كار تشويق كنيد تا انتقادهاي سازنده خود را بيان كنيد.
منبع: نشريه بانو، شماره 31. نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.