معنی اسم هلیا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال

هلیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هلیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد. استفاده از اسم هلیا، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 177,426 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.
يکشنبه، 20 خرداد 1403
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: ایوب شهبازی
موارد بیشتر برای شما
معنی اسم هلیا و نام های هم آوا با آن + میزان فراوانی در ثبت احوال

اطلاعات اسم هلیا

جنسیت دختر
نام به انگلیسی heliya
تلفظ نام به انگلیسی /heliyā/
تلفظ به فارسی هلیا
افراد دارای این نام 177,426
ابجد 46
ریشه نام یونانی
 

ریشه اسم هلیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هلیا یونانی می باشد و تلفظ هلیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هلیا " است. در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /heliyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هلیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.
 

توضیحات تکمیلی

 
معنی اسم هلیا در فرهنگ فارسی:
در جنوب ایران هنگام صید آوازی می‌خوانند که در آن از هلیوس یا الهه خورشید استمداد کمک در صید را دارند. صورت تخفیف یافته‌ی هلیاد، به معنی دختر خورشید است.
 
معنی اسم هلیا در فرهنگ اسم ها:
معنی: دختر خورشید، heliade )، ) صورت تخفیف یافته ی هلیاد، به معنی دختر خورشید، ( اَعلام ) ( در اساطیر یونان ) دختر هلیوس، دختر ماه، دختر شب، خورشید
 
معنی اسم هلیا در ثبت احوال:
heliade) -۱) صورت تخفیف یافته‌ی هلیاد، به معنی دختر خورشید؛ ۲- (اَعلام) (در اساطیر یونان) دختر هلیوس.
 

حروف ابجد نام هلیا

ابجد اسم هلیا عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد.
 

نام های هم آوا پسر با اسم «هلیا»

هامون
همایون
هونام
هوراد
هیراد
هیرسا
هاتف
هادی
هایکا
هیوا
هومن


نام های هم آوا دختر با اسم «هلیا»

هستی
هما
هورشا
هورمهر
هیلا
هینا
هلن
هدی
هدیه
هلما
هیما
هیلدا
هانیه
هانا
هلنا
 

خصوصیات اسم هلیا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.