0
اخبار مرتبط
ویژه نامه ها

مهدی مومنی در گفتگو با راسخون:

ملوان امکانات لیگ برتری دارد/از همان ابتدا سودای صعود داشتیم

هافبک خلاق و تکنیکی ملوان انزلی معتقد است این باشگاه امکاناتش اندازه ی یک تیم لیگ برتری است و دوری اش از سطح اول فوتبال دور از انصاف بود.
ملوان امکانات لیگ برتری دارد/از همان ابتدا سودای صعود داشتیم
مهدی مومنی در گفتگو با خبرنگار ورزشی راسخون، با اشاره به صعود تیم ملوان انزلی به لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: من از نیم فصل دوم لیگ دسته ی اول به باشگاه ملوان اضافه شدم. وقتی آمدم و شرایط تیم را دیدم، متوجه شدم واقعا این تیم بی دلیل نیست که در صدر جدول است. این باشگاه از مدیریت، کادر فنی، بازیکنان و هواداران همه و همه می خواستند به لیگ برتر برسند. این تفکر در تیم جا افتاده بود. شرایط جوری بود که تفکر ذهن برنده در تیم شکل گرفته بود. این مسائل برمی گردد به شرایطی که باشگاه از مدیریت آقا پژمان(نوری)، آقای پوررشید که در هر شرایطی تیم را حمایت کرد و راهنمایی فنی مازیارزارع برای تیم مهیا کرده بودند. خدا را شکر مجموعه با تلاش بازیکنان و در راس آن آقامازیار توانست به لیگ برتر صعود کند و گوشه ای از زحمات عوامل این باشگاه جبران شود. برای مردم انزلی خوشحالم که بعد از دوری 6 ساله از لیگ برتر، تیم شان توانست به سطح اول فوتبال ایران برسد.
 
حق ما بود لیگ برتری شویم
وی افزود: همه چیز در ملوان برای نتیجه گرفتن مهیا بود. درست است هفته های آخر کمی دچار نوسان شدیم و بااسترس کار کردیم اما خیلی زود تیم را جمع و جور کردیم و 2 هفته قبل از پایان لیگ توانستیم صعود خود را به لیگ برتر مسجل کنیم. ما هفته ها در صدر بودیم. اگر اشتباه نکنم نزدیک 24، 25 هفته صدرنشین مطلق بودیم. با اختلاف امتیازی زیاد. خیلی خوب بازی کردیم. از ابتدای فصل این تیم سودای صعود به لیگ برتر را داشت و خدا را شکر توانستیم به این مهم برسیم و شرمنده ی مردم انزلی نشویم. ما هم بازی های خیلی خوب و باکیفیتی انجام دادیم و هم توانستیم نتایج خیلی خوبی بگیریم. چند تیم شانه به شانه ی ما پیش آمدند. مس کرمان، خیبرخرم آباد، آرمان گهر تیم هایی بودند که گردن کلفت بازی کردند. به هرحال خدا را شکر توانستیم با درایت باشگاه، کادر فنی و تلاش بازیکنان صعود خود را مسجل کنیم. فکر می کنم این مجموعه از کادر مدیریت، فنی و بازیکنان گرفته تا هواداران پرشور انزلی حقشان بود به لیگ برتر برسند. واقعا جای این تیم پرتماشاگر و ریشه دار در لیگ برتر خالی بود.
 
می خواهیم با قهرمانی صعود به لیگ برتر شیرین تر شود
هافبک تکنیکی ملوان انزلی تصریح کرد: خیال ما راحت بود که به لیگ برتر می آئیم. الان فقط رسیدن به لیگ برتر راضی مان نمی کند و می خواهیم قهرمان لیگ یک هم بشویم. 2 بازی سخت در پیش داریم و امیدوارم بتوانیم هر 6 امتیاز را بگیریم. تیم مس بازی های سخت تری دارد و می توانیم قهرمان شویم. هدف ما این است با جشن قهرمانی لیگ یک، شیرینی صعود به لیگ برتر را دوچندان کنیم. بازیکنان ما خیلی ها سرباز هستند. البته بازیکنان باتجربه ی خوبی هم در کنار جوانهای خود داریم. مجموعه ی یکدست و خوبی داریم که تلاش شان به نتیجه نشست و توانستیم صعود کنیم. کادر فنی ما خیلی خوب تیم را مدیریت کرد و رسیدیم به لیگ برتر. بعد از 6 سال رسیدن به سط اول فوتبال ایران باعث شد واقعا مردم انزلی از ته دل خوشحال شوند. واقعا آدم در شهر می رود، غوغایی به پا شده است. ارزش این خوشحالی و شاد بودن مردم خیلی بالاست و قابل توصیف نیست. این مردم با تمام وجودشان ملوان را دوست دارند و در گرما و سرما هرجا بازی داشتیم، همراه ما بودند.
 ملوان امکانات لیگ برتری دارد/از همان ابتدا سودای صعود داشتیم
ملوان امکانات لیگ برتری دارد
مهدی مومنی گفت: تیم ما همه جوره امکانات لیگ برتری دارد. ما واقعا امکانات رفاهی و پشتیبانی عالی داشتیم. کیفیت بازی های ما هم طوری بود که واقعا بالاتر از لیگ یک بودیم. تیم ما ساختار یک تیم لیگ برتری را دارد. حیف این تیم بود که در لیگ برتر نباشد. امیدوارم حالا که توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم، یک تیم قدرتمند و خوب برای فصل بعد ببندند. این تیم حرف های زیادی برای گفتن دارد. بازیکنان واقعا امسال از لحاظ مالی و رفاهی هیچ دغدغه ای نداشتند و با دل و جان فقط فوتبال بازی کردند. اینکه چنین امکاناتی در تیم ملوان ایجاد شده، قطعا به مدیریت فوتبالی این مجموعه برمی گردد. پژمان نوری خودش فوتبالیست بزرگی بوده و می داند بازیکنان چه مشکلاتی دارند و باید چطور یک باشگاه اداره شود. در کنار او پوررشید هم واقعا همه جوره از تیم حمایت کرد و کارهای رفاهی و خدماتی تیم را پیش برد.
 
کادر فنی تیم را از حاشیه دور نگه داشت
وی با بیان اینکه  کادر فنی، بازیکنان را از هرگونه حواشی به دور نگه داشت، تاکید کرد: ما اصلا شرایط جدول را نگاه نکردیم و فقط بازی به بازی پیش رفتیم. نگاه ما از همان ابتدا صعود به لیگ برتر بود. برای رسیدن به این مهم باید تمام تمرکز خود را روی کار می گذاشتیم و کادر فنی هم اجازه نداد، بازیکنان وارد حاشیه شوند. اگر دقت کنید واقعا شرایط لیگ یک در نیم فصل دوم خیلی سخت شد. با اینکه اختلاف امتیازی خوبی داشتیم اما در مقطعی بازی ها هر 5 روز برگزار شد و به تیم ما فشار آمد. بازی با استقلال خوزستان، مس شهربابک، مس کرمان و خیبر خیلی فشرده برگزار شد و تیم ما در این فشردگی امتیازات زیادی از دست داد. واقعا وقت استراحت نداشتیم و بازی های سخت ما پشت سر هم بود. در این مقطع تیم ما کمی اذیت شد و صدر را از دست دادیم اما خدا را شکر با درایت کادر فنی این وضعیت سروسامان گرفت و دوباره به جدول برگشتیم و 2 هفته قبل از پایان لیگ یک توانستیم صعود خود را قطعی کنیم. این تلاش و همدل بودن بچه ها باعث شد در طول لیگ تمام سختی ها را از پیش رو برداریم و به هدف برسیم. مجموعه ی ما واقعا از ابتدا یک دل بود و همگی یک هدف را دنبال می کردیم. فرقی نمی کرد چه کسی بازی کند یا نه. کادر فنی ما شبانه روز برای موفقیت تیم زحمت کشید. از آنالیزورها و کمک مربیان تیم بگیر تا پزشکان تیم خیلی زحمت کشیدند.
 
اگر به حواشی فکر می کردیم، نمی توانستیم لیگ برتری شویم
هافبک ملوان افزود: تیم مس کرمان هم شرایط موفقیت را فراهم کرد و تیم قدرتمندی بودند. البته یکسری مسائلی برای تیم هایی که با آنها بازی داشتند هم پیش آمد که با تمام قوا مقابلشان به میدان نمی رفتند. ما فقط به فکر تیم خودمان بودیم و اصلا به شرایط مس کاری نداشتیم. کادر فنی ما تمام حواشی ما را جمع کرد و اجازه نداد، ذهن ما با تیم حریف درگیر شود. ما اگر قرار بود به اتفاقات رقبای تیم مس فکر کنیم و به آن بپردازیم، قطعا به لیگ برتر صعود نمی کردیم. مازیار و آقا پژمان می دانستند دارند چکار می کنند. واقعا انزلی مدیون این دو نفر است. ملوان بعد از 6 سال دوباره با تلاش این دو نفر به لیگ برتر برگشت. واقعا باید مسئولان شهر هم به آنها کمک کنند. هزینه در لیگ برتر سنگین است و نمی شود با دست خالی تیم را اداره کرد.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما