0
ویژه نامه ها

ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج

انتخاب یک زن خوب برای ازدواج کار دشواری است. ویژگی های ظاهری یک زن نمی تواند ملاک خوبی برای ازدواج باشد. در این مقاله قصد داریم برخی از ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید و خدای نکرده ازدواج تان به طلاق منجر نشود. متاسفانه اکثر جوانان در انتخاب دچار مشکل هستند. گاهی بعضی از آنان در رودربایسی همسر خود را انتخاب می کنند. در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد که زن ایده ال خود را بشناسید.
ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج
شاید فکر کنید زنی که برای خود احترام قائل باشد زن مغروری است، اصلا اینگونه نیست. غرور برای هر انسانی لازم است اما به اندازه.
 

خصوصیات زن ایده آل برای ازدواج

نجیب و پاکدامن است
در جامعه ما بیشتر آقایان، زنان پاکدامن و نجیب را می پسندند. مخصوصا آقایانی که بیشتر در جامعه هستند ناهنجاری ها و روابط نامناسب خانم ها و آقایون را می بینند و به همین دلیل روی این موضوع بسیار حساس می شوند. به نسبت هنجارهای فرهنگی ما اولین ملاک برای آقایون پاکدامن بودن است.
 
مهربان است
مهر و محبت جزئی از فطرت و ذات زن است. زن ایده آل می داند که چگونه محبت خود را برای همسرش خرج کند. تمام مرد ها به محبت نیاز دارند. حتی کسانی که به ظاهر خشن هستند و حتی دوست ندارند به کسی کلام محبت آمیز بگویند. مردها به نسبت خانوم ها بیشتر زیر بار فشار زندگی و اقتصادی قرار دارند و اگر در خانواده هم بی لطفی و بی محبتی ببینند زیر بار این فشارها می شکنند. تنها مهربانی است که امید را در زندگی زنده می کند.
 
برای خود ارزش و احترام قائل است
یکی دیگر از ویژگی های زن ایده آل برای زندگی این است که خود را همانگونه که هست دوست دارد و در اجتماع نیز به او احترام بگذارند. زنی که ضعیف است دیگران به راحتی او را تحقیر می کنند نمی تواند همسر مناسبی باشد. زن قدرتمند به خود افتخار می کند. تمام کارهای این زن از روی نظم و عقل است. این زن اعتماد به نفس بالایی دارد و الگوی خوبی برای شماست.
 
مغرور و از خود راضی نیست
شاید فکر کنید زنی که برای خود احترام قائل باشد زن مغروری است. اصلا اینگونه نیست. غرور برای هر انسانی لازم است اما به اندازه. این زن در عین حال که همه به او احترام می گذارند بسیار خاکی و مهربان است. یکی از علت های مهم اختلاف در زندگی بعد از مسائل اقتصادی خودشیفته بودن زن است. زن مغرور و خودشیفته هیچ کس جز خودش را قبول ندارد. این شخص خود را از همه برتر می داند. سعی کنید در مراسم معارفه و قبل از ازدواج روی این مساله توجه بیشتری داشته باشید.
 
صرفه جوست
مهمترین ویژگی زن ایده آل پس از موارد بالا این است. فراموش نکنید یک زن می تواند مرد را ورشکسته کند و یا شما به مدارج بالای موفقیت برساند. زنانی که در زندگی صرفه جویی می کنند درک زیادی از زندگی دارند. مرد می تواند به راحتی مدیریت خانه و خانواده را به او بسپارد.
 
همیشه برای مشکلات راه حل دارد
زن ایده ال برای ازدواج کسی است که در برخورد با مشکلات خود را نمی بازد. این زن برای هر مشکلی در زندگی یک راه حل ایده آل را جلوی راه شما قرار می دهد. این زنان قادرند بهترین تصمیم را بگیرند.
 
راه پیشرفت را به شما نشان می دهد
یکی از خصوصیات زن ایده آل هوش آنهاست. این زنان باعث می شود همسرش به راحتی پیشرفت کند و راه موفقیت را به او می آموزد. مردها دوست دارند از زنان کمک بگیرند. مردها زنان باهوش را دوست دارند.
 
دست پختش خوب است
یکی از علایق مردان بدون شک غذاست. این مردان همواره از دست پخت مادر خود تعریف می کنند. این مردان علاوه بر مسائل عاطفی روی دست پخت زن حساس هستند. یکی از مواردی که می توانید به راحتی آنها را به خانه بکشانید دست پخت خوب شماست.
 
انتقاد پذیر است
خصوصیت مهم دیگر یک زن ایده آل انتقاد پذیر بودن اوست. این زنان علاوه بر اینکه از همسر خود محترمانه انتقاد می کند، انتقاد او را نیز می پذیرد. زن ها معمولا زود رنج و حساس هستند و نسبت به نظر دیگران انعطاف زیادی ندارند. اما با زنان انتقاد پذیر و با جنبه به راحتی می شود ارتباط برقرار کرد.
 
صبور است
یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت انسان صبر اوست. داشتن همسری صبور موهبت است. زن صبور یک شریک عالی برای زندگی است. رفتار او به گونه ای است که اگر در زندگی اشتباهی مرتکب شدید هر کاری برای جبران آن بکنید. بدون اینکه او حرفی بزند. برعکس زنان پرخاشگر و خشن عکس العملی از خود نشان می دهند که شما را وادار می کنند اشتباهات خود را تکرار کنید.
 
مسئولیت پذیر است
زنی که مسئولیت و وظایف خود را در زندگی بشناسد دیگر نیاز نیست به او همه چیز را گوشزد کنید. این زن به امور زندگی و مسائل زناشویی اشراف کامل دارد و تمام تلاشش را می کند تا یک زندگی شاد را برای شما فراهم کند.
 
دوست دارد بچه دار شود
امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی و روانشناسی بعضی از خانم ها به داشتن بچه علاقه ای نشان نمی دهند. این زنان دوست دارند بیشتر وقت خود را در محل کار بگذرانند. زن ایده آل برای زندگی یک خانه دار تمام عیار است. او دوست دارد بچه دار شود تا کانون خانواده را گرم تر کند.
 
سادگی جزئی از یک زن ایده آل است
سادگی و بی آلایش بودن یک زن هم در اسلام طرفدار دارد و هم در جوامع غربی. بیشتر مردان دوست دارند با زنانی ساده ازدواج کنند تا خیالشان از وجود خانه راحت باشد. متاسفانه اکثر خانم ها بیشتر وقت شان جلوی آینه و در آرایشگاه ها سپری می شود. درست است زن باید در نگاه همسر بهترین باشد. اما سعی کنید حدود هر کاری را رعایت کنید.
 
صادق است
زن ایده آل از دروغ متنفر است. او از فریب دادن شما بیزار است. این زن برای شعور شما ارزش قائل است و می داند با گفتن دروغ توهین بزرگی به شما خواهد کرد. چون می داند ماه هیچ گاه پشت ابر نمی ماند و بالاخره دروغش فاش می شود.

بیشتر بخوانید:

خصوصیات دیگر زن ایده آل برای ازدواج

- تحصیل کرده است.
- تاثیر مثبتی بر روی شما می گذارد.
- مودب و موقر است.
- درک بالایی دارد.
- اهل غیبت نیست.
- احترام بزرگتر را نگه میدارد.
- زمانش را با شما تقسیم می کند.
- به آینده خوش بین است و به شما نیز انرژی مثبت می دهد.
- احساسات خود را کنترل می کند.
- در جمع می داند چگونه رفتار کند.
- با صدای آرام صحبت می کند.
- گاهی شما را سوپرایز می کند.
- زندگی اش را دوست دارد.
- افسرده نیست.
- خیانت نمی کند.
- شما را همانگونه که هستید دوست دارد.
- رفیق نیمه راه نیست.

منبع: مرکز مشاوره رهیاب
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.